Hakkımızda

Gelenekseli modernleştirerek günümüze aktarmayı vizyon edinen Özgüven, Y. Mimar Uğur Özer Özgüven ve İnşaat Mühendisi Özgür Onur Özgüven tarafından 2004 yılında kuruldu. İstanbul ve Ankara olmak üzere iki merkezden yönetilen Özgüven, mimarlık ve inşaat sektöründe 50 kişilik profesyonel kadrosuyla hizmet veriyor.

Büyük ölçekli tasarım, projelendirme ve uygulama hizmetlerini bir bütünlük içinde çözümleyen Özgüven, kuruluşundan bu yana yaratıcı, araştırma odaklı ve çağın ihtiyaçlarını karşılayacak uygulama deneyimleri üzerinde çalışıyor. Toplu konuttan ticari yapılara, büyük ölçekli kentsel tasarım projelerinden dini yapılara dek çok yönlü tecrübesiyle, yılda 50'den fazla farklı projeye imza atıyor.

Bugünün ve yarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek, sürdürülebilir ve kalıcı, yüksek standartlara sahip, estetik değerleri yüksek yapılar üretmeyi ilke edinen Özgüven, insan ile yaşayan ve gerektiğinde onun ihtiyaçlarına göre değişebilen, sürdürülebilir mekânlar kurgulama bilinciyle tasarımlarına yön veriyor.

Politikalarımız

Çevre Politikamız

“DOĞAYA SAYGI” ilkesinden hareketle bütün faaliyetlerimizin çevresel etkisini minimuma indirmeyi amaçlayan firmamızın yönetimi, çevreye zarar vermemek konusunda devamlı olarak duyarlı ve dikkatli olacak ve doğal kaynakları korumanın yollarını arayacaktır.

Kurduğumuz Çevre Yönetim Sistemini sürekli geliştirmek ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla tüm çalışanlarımıza eğitim vermeyi, eğitimin sürekliliğini, yürürlükte bulunan çevreyle ilgili mevzuat ve idari düzenlemelere, kendiliğinden tabi olduğu diğer şartlara uymayı kabul ve taahhüt eder.

Kalite Politikamız

 • Firma itibarının sürekliliğini sağlamak.
 • Kalite düzeyinin yükseltilmesi için bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemek.
 • Yüksek standartlarda şirket için yönetim geliştirmek ve uygulamak.
 • Tüm çalışanların toplam kaliteye katılımını sağlamak.
 • Doğru, verimli, karlı fikirlerin bilgili, deneyimli beyin gücüyle ortaya çıktığını şirket kalite prensibi olarak kabul etmek.
 • Hizmet beklentisini en üst düzeyde kalitede karışılamak ve memnuniyeti sağlamak.
 • Çevreye saygılı olmak.

İş Güvenliği Politikamız

“ÖNCE SAĞLIK VE GÜVENLİK” ilkesini esas alarak en üst düzey kalitede faaliyetlerini yürütürken, çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliğinin korunması ve çalışma ortamının sürekli iyileştirilmesi için firmamız aşağıdaki hususların sağlanmasını ve sürdürülmesini taahhüt eder;

 • Önceden tedbir alarak iş sağlığı ve güvenliği risklerinin ortadan kaldırılmasını sağlamak,
 • İSG konularında sürekli iyileştirme sağlamak,
 • Yürürlükte bulunan İSG ile ilgili yasal mevzuat, idari düzenlemelere ve üyesi olunan kuruluşların kurallarına riayet etmek,
 • Hem doğrudan şirket personelinin hem de faydalanılan taşeron çalışanlarının bireysel İSG sorumluluklarının farkında olmalarını sağlamak amacıyla eğitimler vermek,
 • Şartlara uygunluğun idame ettirilmesi için İSG Politikasını periyodik olarak gözden geçirmek,

Ankara Office HQ

Oran Mah. Rafet Canıtez Cad.
No:86 Oran /Ankara - Türkiye
Tel. +90 312 447 42 62

İstanbul Office

Yenibosna Merkez Mah. 1. Asena Sok. Karat 34 Sitesi
E Blok Kat:11 No:27/28
Bahçelievler / İstanbul - Türkiye
Tel. +90 212 599 89 89

Tashkent Office

Tashkent City, Şayhantohur District,
Akçı District, İslam KARIMOV Street,
1a/4 Postal code: 100001
Tashkent / Uzbekistan
Tel. +998 90 799 21 01

Almaty Office

office 602, 6th floor, 15A, Koktem 1 microdistrict,
Almaty, Republic of Kazakhstan, 050040
+7 (701) 832-88-82

All Rights Reserved © 2022 Özgüven Architecture Inc.

Personal Data Protection
 
#
Tamam